Anunţ recrutare Manager financiar – Bucuresti

Manager financiar/ Responsabil financiar POCU

Fundația Centrul de Resurse pentru Educație și Formare Profesională (CREFOP) recrutează manager financiar / responsabil financiar dedicat activitatilor zilnice al fundatiei, dar si implicarii in proiecte cu diverse tipuri de finantari.

  • Oraș de lucru: Bucuresti

  • Nivel carieră: și Mid-Level (2-5 ani) – Senior-Level (> 5 ani)

  • Nivel studii: Absolvent

  • Tip job: și Full time – Part time

  • Departament: Financiar și Management

  • Industrie: Educatie / Training

  • Limbi străine: engleză

  • Permis conducere: B

Candidatul ideal

Studii superioare cu diploma de licenta in domeniul economic;
Experiență generala de minim 3 ani;
Experienta de minim 1 ani in domeniul financiar-contabil;
Experiență in implementarea/ gestiunea de proiecte din fonduri nerambursabile;
Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
Foarte buna capacitate de sinteza a informatiilor, estimare si analiza;
Deschidere continua spre invatarea de lucruri noi si adaptabilitate crescuta.

Descrierea jobului

Elaborarea rapoartelor financiare ale organizatiei/ proiectului
Minimalizarea riscurilor prin aplicare/dezvoltare instrumente financiare (proceduri, instructiuni, procese)
Dezvoltarea si monitorizarea bugetelor, gestionarea procesului bugetar, analiza continua a bugetelor, raportarea financiara si performanta versus buget pe tot parcursul anului/proiectului
Utilizarea metodologiilor de urmarire a activitatii: cash flow previzionat, centre de cost, bugete etc
Furnizarea de informatii financiare si operationale cheie catre managementul organizatiei
Supravegherea si efectuarea platilor, intocmirea actelor de inregistrare financiare a tuturor operatiunilor financiare
Mentinerea legaturii cu prestatorul extern de servicii financiar-contabile
Organizarea arhivei pentru documentele financiare si contabile

Descrierea companiei

Centrul de Resurse pentru Educatie si Formare Profesionala (CREFOP) este o organizatie neguvernamentala cu o bogata experienta in domeniul educatiei si formarii profesionale. A luat nastere in anul 2006 din dorinta de a oferi publicului larg o noua dimensiune, inalt calitativa, a bunelor practici existente in educatia si formarea profesionala din Romania, devenind astfel o parte activa a societatii civile si un partener competent in proiectele implementate impreuna cu alti actori importanti din domeniu. Misiunea noastra este aceea de a creea punti de legatura intre oameni, promovând activ principiile cooperării si accesului nediscriminatoriu la resurse a diversilor factori implicati in viata socio-economica (organisme si organizatii publice, institutii de educatie si formare profesionala, intreprinderi, asociatii profesionale, organizatii non-profit, sindicate, organizatii culturale, etc.) la nivel local, regional, national si international.
Detalii suplimentare: www.crefop.ro