Angajăm Consilier Vocational

Alege-ti o meserie pe care sa o iubesti si nu vei lucra o zi in viata ta!
Daca si tu ai ales, ai terminat Facultatea de Psihologie si doresti sa dobandesti mai multa experienta, te asteptam in echipa noastra!

Fundatia ”Centrul de Resurse pentru Educatie si Formare Profesionala”(CREFOP) recruteaza consilier vocational, cu norma full-time, pentru sediul din Bucuresti

Responsabilitati:
➢ Elaboreaza fisele si rapoartele individuale de evaluare privind orientarea si consilierea profesionala;
➢ Participa la sesiunile (de grup și individuale) de informare şi consiliere profesionala;
➢ Identifica problemele /dificultatile cu care se confrunta membrii grupului tinta si propune solutii;
➢ Dezvolta instrumente si metodologii pentru informare, consiliere si mediere;
➢ Asigura masurile necesare pentru desfasurarea activitatii de informare, consiliere si mediere in termenele planificate;
➢ Ofera informatii membrilor grupului tinta privind piata muncii: despre ocupatii/ profesii, conditii de ocupare, despre salarizare si promovare, conditii impuse de angajatori, dinamica ocupatiilor;
➢ Asigura si alte masuri necesare pentru desfasurarea activitatilor de consiliere, mediere si plasare in termenele planificate ;
Observatii:
➢ Este foarte importanta detinerea unui permis auto, categoria B;
➢ Absolvirea unui curs de Consilier orientare in cariera sau Consilier vocational poate
reprezenta un avantaj.

Cei interesati sunt rugati sa transmita o scrisoare de intentie si CV, la adresa de e-mail:
jobs@crefop.ro, pana la data: 17.02.2023.
Mentionam ca doar persoanele ale caror CV-uri vor fi selectate, vor fi invitate la interviu.