Anunţ recrutare – Expert activitati educationale

Fundația Centrul de Resurse pentru Educație și Formare Profesională (CREFOP) recrutează un specialist pentru a se implica in designul si implementarea programelor educative din proiectele POCU/ Erasmus, pentru locatia din Bucuresti.

Cerinte:

  • Studii superioare (de preferat in pedagogia invatamantului primar si secundar)
  • Experiență de minimum 3 ani în concepere şi/sau implementare de programe si proiecte educative
  • Cunoştinţe operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet Explorer, constituie un avantaj cunoștințele privind gestionarea paginilor web/blog și comunicare social-media, platforme educationale
  • Bună cunoaștere a limbii engleze
  • Flexibilitate şi adaptabilitate la diversele cerințe de raportare ale diverșilor finanțatori
  • Bun organizator, capacitate de sinteză şi decizie;
  • Inițiativă şi capacitatea de a lucra cu o supervizare minimă;
  • Excelentă comunicare şi abilități pentru lucrul în echipă;
  • Rezistență la stres.
  • Carnet de conducere categoria B.

Principalele responsabilităţi vor fi:

  • elaborează, propune și implementează programele educative;
  • concepe/realizeaza materiale si instrumente de lucru, in acord cu tipul de invatare non-formala, adaptate varstei si potentialului elevilor
  • testeaza continuturi si materiale de instruire
  • identifică tipurile de activități educative extrașcolare care corespund nevoilor elevilor, precum și posibilitățile de realizare a acestora, prin consultarea elevilor și părinților în conformitate cu aplicația de finanțare;
  • realizeaza Metodologii de lucru pentru activitati recreative si de socializare
  • realizeaza activitati recreative si de socializare
  • participa la selectia tipurilor de activitati, specialisti, furnizori pentru realizarea activitatilor recreative si de socializare
  • identifica si analizeaza nevoi specifice de instruire ale grupului tinta
  • sprijina managerul de proiect in monitorizarea și evaluarea activitatilor educationale din cadrul proiectelor organizatiei;
  • realizează rapoarte de activitate lunare privind activitatea educativă și rezultatele acesteia;
  • diseminează informațiile privind activitățile educative derulate în cadrul proiectului;
  • facilitează implicarea părinților și a partenerilor educaționali în activitățile educative;
  • elaborează tematici și propune forme de desfășurare a consultațiilor cu părinții, tutorii sau susținătorii legali pe teme educative;
  • propune/elaborează instrumente de evaluare a activității educative nonformale desfășurate în cadrul proiectului
  • facilitează vizite de studii pentru elevi, desfășurate în cadrul programelor de parteneriat educațional;
  • orice alte atribuții rezultând din legislația în vigoare.

Cei interesați sunt rugați să transmită un CV Europass la adresa de e-mail jobs@crefop.ro , specificand pozitia pentru care aplica la rubrica “Subiect mail”, până vineri, 07 iunie  2021 ora 16:00.